Kadra

Kadrę Niepublicznego Przedszkola „REKSIO” stanowi zespół dobrze wykształconych pedagogów. Są to osoby posiadające doświadczenie w pracy z dziećmi, dla których praca z nimi jest przyjemnością i pasją. Podczas zajęć wykorzystywane są najnowsze metody pracy z dzieckiem, z uwzględnieniem wieku, zainteresowań i umiejętności przedszkolaków. W podejmowanych działaniach nauczyciele starają się stymulować wszystkie sfery osobowości dzieci, dbając o ich harmonijny rozwój.

 

mgr Małgorzata Wawrowska – p.o. dyrektora ds. pedagogicznych przedszkola, wychowawca

Z wykształcenia jestem nauczycielem kształcenia zintegrowanego. Ukończyłam Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, Wydział Pedagogiczno – Artystyczny w Kaliszu, specjalność: Pedagogika, kierunek – Edukacja wczesnoszkolna z arteterapią.
Posiadam doświadczenie w pracy z dziećmi w wieku szkolnym i przedszkolnym, które pozwala mi wykorzystywać tradycyjne i innowacyjne metody nauczania. W celu podniesienia atrakcyjności i efektywności swojej pracy podejmuję ciągle działania w kierunku wzbogacania swojego warsztatu pracy i zdobywania nowych doświadczeń zawodowych uczestnicząc w szkoleniach, kursach oraz warsztatach.
Praca z dziećmi to moja pasja. Przebywanie sama zabawa z nimi oraz organizowanie różnorakich spotkań, wycieczek sprawia mi ogromną frajdę i satysfakcję, a ich nieustanny rozwój utwierdza mnie w tym co robię.
Ważna cechą mojego charakteru jest cierpliwość, wytrwałość oraz zaangażowanie. Moim mottem w pracy z dzieckiem są wymowne „słowa” znanego pedagoga Janusza Korczaka „Dziecko chce być dobre. Jeśli nie umie - naucz, jeśli nie wie - wytłumacz, jeśli nie może - pomóż! Jeśli przy największym wysiłku dozna porażek, należy tak pobłażać, jak pobłażliwie godzimy się z naszymi własnymi wadami (...)”

  

mgr Joanna Garłowska – wychowawca

Jestem absolwentką Akademii im. Jana Długosza w Częstochowie na kierunku Nauczanie Początkowe i Wychowanie Przedszkolne. Od 2007 roku pracuję z dziećmi w wieku szkolnym i przedszkolnym. Chcąc pogłębiać swoją wiedzę na temat wychowania, uczestniczę w różnych zajęciach i warsztatach dla nauczycieli.
Największą radością i celem każdego pedagoga jest obserwowanie rozwoju podopiecznych i pomoc w ich codziennych zmaganiach. Dla mnie dzieci są niekończącym się natchnieniem i źródłem wielkiej radości. Zawsze intrygowała mnie i zachwycała ich wyobraźnia, szczerość i bezgraniczne zaufanie. Moim zawodowym celem jest przede wszystkim dbanie o bezpieczeństwo dzieci, wspólne pokonywanie słabości oraz motywowanie do rozwoju ich zdolności i zainteresowań.
Bardzo lubię pracę z maluszkami i sądzę, że dobrze sprawdzam się w tej roli. Zawsze uważałam, iż jest ona moim powołaniem. Szybko nawiązuję kontakt z dziećmi, staram się ponad wszystko być wrażliwą na ich potrzeby. Pracując z maluszkami, pragnę oddać im całe swoje serce, a najpiękniejszą nagrodą będzie ich uśmiech i zadowolenie. W pracy przyświecają mi słowa, iż „Dziecko jest chodzącym cudem, jedynym, wyjątkowym i niezastąpionym” (Phil Bosmans).

 

mgr Karolina Kaczmarek – wychowawca, logopeda

Jestem absolwentką Uniwersytetu Łódzkiego na Wydziale Nauk o Wychowaniu ze specjalizacją logopedia. Obecnie poszerzam swoją wiedzę i kwalifikacje na studiach podyplomowych z Edukacji wczesnoszkolnej i przedszkolnej.
Doświadczenie w zakresie logopedii zdobywałam dzięki licznym praktykom w poradniach pedagogiczno – psychologicznych, szpitalach, przychodniach foniatrycznych. Pracowałam jako logopeda w szkole integracyjnej. Przez 5 lat prowadziłam również terapię logopedyczną z polskimi dziećmi w Anglii.
W naszym przedszkolu prowadzę indywidualne oraz grupowe zajęcia logopedyczne. Umiejętność sprawnego mówienia jest szczególnie ważna, dlatego dokładam wszelkich starań, aby dzieciaczki mogły w swobodny sposób komunikować się z otoczeniem.
Moje motto to : „…Mów dziecku, że jest dobre, że może, że potrafi …” (Janusz Korczak)

 

Emilia Dawid – wychowawca, nauczyciel języka angielskiego

Z wykształcenia jestem pedagogiem, absolwentką Dolnośląskiej Szkoły Wyższej we Wrocławiu na kierunku: Edukacja wczesnoszkolna z nauczaniem języka angielskiego. Obecnie kontynuuje studia na kierunku edukacja wczesnoszkolna i wychowanie przedszkolne, po to by jeszcze bardziej poszerzyć swoją wiedzę i kwalifikacje. W swojej pracy wykorzystuję tradycyjne i nowoczesne metody nauczania pobudzające wszechstronny rozwój przedszkolaków.
Powodem, dla którego pokochałam pracę z dziećmi jest fascynacja ogromem drzemiącego w nich potencjału – kreatywności, błyskotliwości, łatwości przyswajania wiedzy oraz ciekawości świata. Stawiam sobie za cel poznanie potrzeb każdego dziecka i ukierunkowanie swojej pracy na ich indywidualne potrzeby. Praca z dziećmi sprawia mi ogromną przyjemność oraz daje wiele radości i zadowolenia. Uwielbiam dziecięcą spontaniczność oraz szczerość. Największą satysfakcję odczuwam obserwując stałe postępy naszych przedszkolaków.

 

mgr Zyta Tatucha – wychowawca, nauczyciel języka włoskiego

Ukończyłam studia z pedagogiki wczesnoszkolnej i edukacji przedszkolnej na Uniwersytecie Wrocławskim, a także w zakresie filologii klasycznej i kultury śródziemnomorskiej, specjalność - italska.
W pracy z dziećmi lubię wykorzystywać różnorodne metody aktywizujące, chętnie stosuję pedagogikę zabawy, aktywność muzyczno-ruchową oraz plastyczną. Codzienny kontakt z dziećmi sprawia mi ogromną radość. Dzieci cenię za ich spontaniczność oraz niezwykłą szczerość. Największą satysfakcję ze swojej pracy odczuwam widząc stałe postępy moich małych podopiecznych.
Ulubiony cytat: „Ciesz się w życiu drobiazgami, bo któregoś dnia możesz spojrzeć za siebie i zobaczyć, że były to rzeczy wielkie…”

  

 mgr Agnieszka Stelmasiak - wychowawca, nauczyciel rytmiki

Jestem absolwentką Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, Wydział Pedagogiczno - Artystyczny w Kaliszu, kierunek: Edukacja Artystyczna w zakresie Sztuki Muzycznej. Ukończyłam także Edukację wczesnoszkolną i przedszkolną w Wyższej Szkole Humanistyczno - Ekonomicznej w Sieradzu. Od ponad dwóch lat uczę dzieci i młodzież muzyki i zajęć artystycznych. Muzyka towarzyszyła mi od dziecka i szybko stała się moją pasją. Nie wyobrażałam sobie również innego zawodu od nauczyciela. Postanowiłam połączyć dwie moje pasje i przekazywać dzieciom wiedzę z muzyki. Praca ta sprawia mi więc wiele radości. W ten sposób czuje się w pełni zrealizowana. Uwielbiam patrzeć jak rozwijają się małe istotki. Są wspaniałym wzorcem do czerpania inspiracji. Moje motto: „Daj dzieciom radość, a one odwzajemnia się tym samym”.

 

mgr Paulina Szuster

Jestem absolwentką Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Łodzi oraz Wyższej Szkoły Humanistyczno - Ekonomicznej w Sieradzu. Ukończyńczyłam  studia pedagogiczne na kierunkach: resocjalizacja, pedagogika opiekuńczo - wychowawcza oraz edukacja początkowa w zakresie przedszkola i klas I-III szkoły podstawowej. Praca z najmłodszymi od zawsze była przedmiotem moich zainteresowań. Współpraca z najmłodszymi sprawia mi wiele radości a postępy, jakie czynią pod moim okiem sprawiają, że do swojego zawodu podchodzę z jeszcze większą pasją i zaangażowaniem. Jestem osobą cierpliwą, empatyczną ale także wymagającą w stosunku do dzieci. W pracy z nimi najbardziej cenię sobie ich spontaniczność i żywiołowość. W swojej pracy duży nacisk kładę na współpracę z rodzicami, ponieważ wychodzę z założenia, że działając razem możemy osiągnąć możliwie najlepsze rezultaty w wychowaniu Państwa pociech.

 

mgr Magdalena Szablewska
Jestem absolwentką Akademii im. Jana Długosza w Częstochowie. Ukończyłam studia magisterskie na kierunku Pedagogika, w zakresie Nauczania Początkowego i Wychowania Przedszkolnego.
Od 2003 roku pracuję z dziećmi w wieku przedszkolnym. W pracy najważniejszy jest dla mnie osobisty rozwój moich podopiecznych, wspólne pokonywanie słabości oraz odkrywanie małych i dużych talentów. Dziecięca  pomysłowość oraz zapał do nauki i zabawy są dla mnie inspiracją do ciągłego poszukiwania nowych rozwiązań edukacyjnych, a każde ”kocham cię ciociu” pochodzące z ust moich przedszkolaków największą nagrodą. Na co dzień kieruję się mottem znanego pedagoga Janusza Korczaka : “Pozwól dzieciom błądzić i radośnie dążyć do poprawy”. Wiem jak ważna w mojej pracy jest wspópraca z rodzicami, dlatego liczę na Państwa pomoc i zaangażowanie. Tylko wtedy istnieje szansa uformowania dobrego, mądrego i wrażliwego, młodego człowieka.